1px dark gradient

Доставка вантажів з Китаю на початку повномасштабної війни

Доставка з Китаю в Україну на початку війни

24.02.2022 робота українських портів, як і все життя в Україні, зупинилася. Багато контейнерів залишилося на території морських портів в небезпеці. Тільки через місяць після вторгнення, робота портових служб частково відновилася, і ми почали забирати контейнери наших клієнтів.

Заблоковані кораблі та контейнери в українських портах

Частина кораблів, що здійснювали доставку вантажів з Китаю, зайшла в порт напередодні і мала розвантажуватись 24 лютого. Ці кораблі стояли більше місяця в порту без можливості розвантажитись і продовжити шлях. Лише наприкінці березня нарешті контейнери були розвантажені в порту і ми почали процес вивезення. А кораблі, попри небезпеку в Чорному морі, продовжили свій шлях.

Необхідність сплачувати заставу

Більшість контейнерів відпускали на територію України тільки під заставу, тобто клієнт змушений платити від 4000 до 10000 $ застави, і це на фоні складних фінансових умов. Після розвантаження і повернення в порт контейнера застава поверталася.

Демеріджі – ще одна гостра проблема

Деякі лінії поставились із розумінням до ситуації і не нараховували демеріджі, а деякі нарахували по повних ставках. Ми змушені були повністю сплачувати попередню сумму, щоб вивезти контейнер, і потім ми проводили перемовини по кожному окремому кейсу. В результаті чого були отримані дисконти від ліній на від 20% до 100% та суми повернуті клієнтам.

Доставка контейнерів з Китаю через Європу і Туреччину

Величезна кількість контейнерів була розвантажена в Констанції, Румунія. Величезні черги, повільна обробка, і низька пропускна здатність порту – дуже сповільнювали роботу, але поступово завдяки нашим представникам в порту, всі контейнери були опрацьовані і доставлені клієнтам. Також багато контейнерів залишилось в транзитних потрах Туреччини. Їх переадресували на інші порти і поступово вивезли.

Наразі всі контейнери, які потрапили в складні ситуації воєнного часу доставлені клієнтам. Нові відвантаження з Китаю організовано вже по відпрацьованих маршрутах і клієнти їх отримали, транзитний час через європейські порти біля 55-65 днів.

Авіадоставка на Україну організована через транзитні європейські аеропорти. Зараз доставка складає орієнтовно 14-18 днів.

Якщо вас цікавить вантажоперевезення під час військового стану, ознайомитись з актуальними умовами доставки після 24 лютого з Китаю, США, Європи та замовити послугу можна за посиланням.