1px dark gradient

Що вплине на доставку з Китаю та міжнародні перевезення у 2023 році: тенденції та прогнози

Тенденции и прогнозы в доставке грузов

У даній статті пропонуємо розглянути деякі фактори, що можуть суттєво вплинути на основні процеси поставок та доставку товарів з Китаю в цьому році. 

Вплив на вартість та терміни 

Однією з найважливіших тенденцій на ринку є зниження фрахтових ставок на морські вантажоперевезення. На початку 2022 року ставки, які були до того на завищеному рівні через кілька років пандемії, ще більше зросли у зв’язку з російською агресією і досягли критично високого рівня до початку другого півріччя. Але напруга у світі пов’язана з побоюванням наслідків великої війни вплинула на зниження споживчого попиту в США та Європі, що в свою чергу вплинуло на відчутне скорочення кількості рейсів та затримок у портах, вивільнивши більше суден та потужностей для транспортування вантажів. Як наслідок стабілізувалося співвідношення попиту та пропозиції. В результаті ставки були знижені та досягли докризових значень. 

Крім того, довгострокова рецесія економік більшості країн, яку прогнозують Світова організація торгівлі, Міжнародний валютний фонд і більшість аналітиків, може значною мірою вплинути на надмірні потужності перевізників і, ймовірно, зменшить ставки для залучення обсягів, що може бути вигідно вантажовласником та кінцевим споживачам. У зв’язку з більш вільним рухом вантажів очікується, що доставка проходитиме швидше, ніж це відбувалося останні кілька років. 

Вплив Covid на вантажоперевезення з Китаю 

Однак покращення загальної ситуації не означає, що попередні фактори ризику, які можуть негативно впливати на ринок, зникнуть. Серед основних факторів, як і раніше, залишаються: 

  • спалахи коронавірусу в КНР 
  • обмеження пересування та трудових ресурсів низки країн у зв’язку з пандемією 
  • скорочення та скасування рейсів компаніями перевізниками на противагу падінню попиту. 

Якщо повториться серйозний спалах хвороби, що вимагатиме введення карантину, це, безперечно, вкотре позначиться на затримках в обслуговуванні суден і термінах вантажоперевезення. Результатом можуть стати операційні та транспортні збої, збільшення термінів виконання замовлень, затримки доставки та відхилення від запланованих графіків. 

Вплив екологічних ініціатив 

Прагнення досягти вуглецевої нейтральності в найближчому майбутньому і низка законодавчих ініціатив спрямованих на підвищення екологічності судноплавства змушують компанії дотримуватись більш жорстких правил контролю викидів. Необхідність використовувати паливо з низьким вмістом сірки, вносити зміни в конструкцію судна для зниження викидів або списувати старі не екологічні судна, закуповуючи нові дорогі, може призвести до збільшення експлуатаційних витрат компаній. 

Зниження ставок морського фрахту обмежить можливість перевізників покривати дані витрати самостійно, а відтак їх буде вигідніше перекинути на плечі відправників вантажів. Як результат, ставки будуть відчутно нижчими, але не до тих показників, які могли б бути без тиску даного фактора. 

Вплив війни Росії проти України на доставку з Китаю 

У 2023 році, як і раніше, всі ланцюжки поставок будуть перенаправлені через Польщу, Болгарію, Румунію, Туреччину та інші країни ЄС. Отже, повернутися до довоєнних термінів перевезення поки неможливо, оскільки компаніям-перевізникам доводиться закладати в строки не тільки транзитний час до порту призначення, а й додатковий час автодоставки вантажів на територію України з європейських країн. Середній термін доставки вантажів з Китаю в Україну складає авіадоставкою – від 14 днів та морем – 55-60 днів. 

Слід зазначити, що незважаючи на низку негативних умов, що впливають на глобальні процеси та на локальну ситуацію в самій Україні, сфері вантажоперевезень та логістики вдалося вистояти та гідно витримати всі удари. Українські перевізники не лише продовжують діяльність, а й стали активним учасником процесу імпорту товарів для потреб волонтерів, а також вантажів, необхідних для розвитку бізнесу й економіки країни. Укр-Китай Коммуникейшин продовжує на якісному рівні надавати послуги доставки з Китаю, Європи та США, залишаючись надійною опорою для бізнесу своїх клієнтів. Замовити послуги або поставити запитання можна через форму зворотнього зв’язку тут.