1px dark gradient

Чому доставка з Китаю така дешева

Економіка Китаю розвивається за рахунок експорту виробленої там продукції. Податкова політика така, що вигідність торгівлі за кордон, сприяють в ній вчиненню певних заходів. Починаючи з вісімдесятих років минулого століття, коли прийняли на озброєння зовнішню торгівлю як двигун економіки, всебічна підтримка експорту тільки посилювалася.

Чому доставка з Китаю має таку низьку вартість?

Разом з податковими пільгами для експортерів Піднебесна активно розвивала і свій національний поштовий оператор China Post, а також EMS China Post. Оскільки китайська пошта є активним учасником Всесвітнього Поштового союзу з далекого 1914 року, цей факт суттєво спрощує міжнародне транспортування посилок. Але в той же час існують обмеження по вазі (для China Post максимальна вага становить 20 кілограм, а для EMS China Post – 31 кілограм). При розгляді тарифів цих поштових операторів стає зрозуміло, звідки взявся термін “безкоштовна доставка”. Вона фактично не безкоштовна – її вартість додана до вартості товару. Ось чому доставка товарів з Китаю така дешева – ціна вже містить її.

Немає нічого бескоштовного, і тільки у новачка може виникнути питання: “Чому я повинен за щось платити, якщо на товари з Китаю надається безкоштовна доставка?” Давайте розберемося: тариф для посилки до 100 грам з Китаю в Європу становить 18 юанів, а на все, що важче – додатково 15 юанів за 100 грам вище норми. Якщо скласти курс юаня з курсом долара стане зрозуміло, що таку суму нескладно заховати в вартості товару з позначкою “безкоштовна доставка”.

Логістика в Китаї – динамічна галузь, але самі принципи поручительства посилки від одного перевізника до іншого всередині країни – це щось. Особливо для наших клієнтів, які звикли до дисципліни українських перевізників.

Як відбувається доставка товару з Китаю?

Територією Піднебесної багаж легко перекидається від одного перевізника до іншого. Кожен хоче заробити, а тому шукають такого, який доставить замовлення найдешевше. Різниця, звичайно, осідає в кишенях учасників ланцюжка. Плюс до всього, оптовий відправник отримує найвигідніший тариф, тому посилки збираються від роздрібних до оптових відправників. Градус відповідальності знижується від однієї ланки до іншого, що природно. Перед тим, як замовити товар в Китаї з безкоштовною доставкою, непогано поцікавитися такою ж пропозицією, але в платній версії транспортування. Такий варіант часто виявляється більш маневреним і без істотних грошових втрат.

Як же здійснюється доставка товарів з Китаю? Абсолютно будь-яким способом. Це і морем, і літаком, і поїздом. Невеликі посилки частіше летять літаком. На тому ж Аліекспресс можна побачити, що терміни доставки різняться в залежності від вартості, при цьому платна їде швидше. Усередині країни скорочення часу може бути незначним, але найдовша частина шляху долається, швидше за все, по повітрю.

Скільки коштує доставка товару з Китаю в Україну?

Конкретну вартість на даний момент можна дізнатися у менеджера компанії, для якої доставка з Китаю є профільною послугою. Ціна залежить від ваги посилки в кілограмах, її обсягу в кубічних метрах і вартості. І ще від відповіді на питання про те, чи потрібна вам страховка. Для одиничної покупки на китайському сайті якоїсь речі ці моменти можуть здатися зайвими, але не для тих, хто купує багато і давно. Ризикувати великими сумами, сподіваючись на “авось” – вкрай невдячна справа.

Отже, скільки коштує доставка товару з Китаю? Як бачимо, визначення “безкоштовна” досить умовне. Реальна вартість товару значно нижче, “безкоштовність” досягається додаванням ціни за доставку до ціни товару. Плюс – для зовнішньої торгівлі ціна вже накручена, оскільки продавець намагається покрити таким чином можливі ризики. Той же товар на внутрішньому ринку Китаю пропонується дешевше в рази і оптові покупці це чудово знають. Все має свою ціну і ризикувати не завжди виправдано.