1px dark gradient

Чому для доставки з Китаю не вистачає контейнерів?

Почему для доставки из Китая не хватает контейнеров?

До того як на планеті спалахнула епідемія коронавирусу, більшість компаній мали змогу легко орендувати 20-футові або 40-футові контейнери, що давало можливість транспортування товарів за досить невисокою ціною. Термін служби таких контейнерів становить близько 15 років, перш ніж вони будуть перероблені в недорогі сховища або будівельні рішення. Виробничих потужностей і їх кількості було достатньо, щоб задовольняти потреби для доставки вантажів з Китаю по всьому світу.

Контейнерний дефіцит і криза світового судноплавства під час пандемії Covid-19

На початку весни 2020 року, коли епідемія в Китаї досягла масштабу пандемії, а в США було введено карантин, глобальні ланцюги поставок були напружені до межі і фактично зупинилася обробка прибуваючих вантажів. Великі судноплавні компанії скасовували десятки рейсів. Більшість компаній відчула гостру недостачу товарів, починаючи від комп’ютерних комплектуючих до молочних коктейлів в популярних фастфуд ресторанах.

Порожні контейнери не поверталися назад в Китай, поки там не почав відновлення експортний сектор. При цьому споживчий попит на одяг і електроніку не тільки зберігся, але і значно виріс. Вантажі приїжджали, але тара не виїжджала. Все це спричинило величезне скупчення контейнерів на території Америки.

Крім того, зросла кількість порожньої тари в портах Європи, що викликано тривалими затримками в обробці поставок і ковіднимі обмеженнями в кожній з країн. У деяких портах довелося створити додаткові складські приміщення для зберігання порожньої тари, а для стикування і розвантаження товарів потрібно в чотири рази більше часу.

При цьому величезний попит на імпортну продукцію зростає. Особливо гостро проблема стоїть в період святкових покупок, коли кількість замовлень на піку. За даними Нідерландського бюро аналізу економічної політики CPB, обсяг світової торгівлі товарами приблизно на 5% вище, ніж до пандемії, а Піднебесна продовжує встановлювати нові торгові рекорди, що в сумі з контейнерною кризою стало причиною різкого подорожчання вартості вантажоперевезень.

Спроби вирішити проблему

Саме Китай є лідером з виробництва сталевих транспортних контейнерів.

Виробництво контейнерів для доставки вантажів з Китаю

Для вирішення недостачі компанії-виробники істотно збільшили масштаби виробництва, але вартість нових контейнерів значно завищена через низку факторів:

  • зросли витрати на оплату праці робітникам
  • використовувана спеціальна сталь, стійка до корозії, фанера і бамбук для підлогового покриття також зросли в ціні
  • надвисокий дисбаланс попиту і пропозиції.

У спробі вирішити проблему КНР стала доплачувати компаніям-доставкам за транспортування порожньої тари. Але це тільки погіршило ситуацію, так як тепер замість перевезення товарів з Америки стало вигідно перевозити порожні контейнери в Китай.

Ціни зросли навіть на ринку вторинного використання для зберігання і торгових площ. Деяким підприємцям доводиться переплачувати в 3 рази більше за доставку, а потім ще в 3 рази дорожче обходиться зберігання на металевих складах. Крім того, судноплавні компанії підвищують збори за скасування бронювання, вводять додаткові страхові платежі, що теж негативно позначається на ціні.

Коли доставка морем з Китаю працюватиме в нормальному режимі?

Контейнери для доставки морем з Китаю в порту Нінбо

За прогнозами деяких аналітиків, знизити градус проблеми може китайський Новий рік в лютому 2022 року, так як скоротяться темпи експорту і робота китайських заводів деякий час буде на паузі.

Але загалом експерти сходяться на думці, що повернення до нормального стану не відбудеться найближчим часом. Викликаний пандемією сплеск попиту хоч і є позитивним для світової економіки, але тільки погіршує ситуацію. Передбачається, що проблеми з ланцюгом поставок залишаться до 2023 року.

У таких некомфортних умовах для бізнесу єдиний варіант убезпечити себе і хоч якось заощадити – це співпраця з компаніями, які працюють на ринку багато років і користуються надійними судноплавними лініями. Для Укр-Китай Коммуникейшин доставка з Китаю морем більше 16ти років є однією з пріоритетних послуг та сферою, де компанія готова гарантувати своїм клієнтам якісний сервіс на кожному етапі закупівлі:

  • забронювати місця на судні за прийнятною ціною
  • грамотно організувати логістику і вантажно-розвантажувальні роботи від постачальника і в порту
  • використати консолідацію, для гарантованої відправки в збірному контейнері
  • допомогти з документами і швидким оформленням на митниці з урахуванням всіх законодавчих обмежень кожної з держав маршруту.

Дізнатися про всі переваги нашої компанії можна, відправивши запит доставки з Китаю через форму на сайті. І ми допоможемо доставити вантаж в строк, мінімізуючи ризики навіть в такий непростий час.