1px dark gradient

Загальні правила авіадоставки вантажів

Авиадоставка грузов: правила и требования

Будь-яка діяльність неможлива без наявності правил та вимог. Всім зрозуміло, що відсутність правил може призвести в кращому разі до хаосу, а в гіршому до серйозніших наслідків.

Авіаперевезення не є винятком та регулюються спеціальним переліком нормативно-правових документів. Насамперед, міжнародні вантажоперевезення регулюється Варшавською конвенцією про міжнародні повітряні перевезення (Монреаль, 28 травня 1999), Наказом Мінтрансу № 793 від 14.10.03 р. «Про затвердження Правил повітряних перевезень вантажів», Наказом Мінтрансу № 568 від 25.07.03 р. «Про затвердження Правил повітряних перевезень пасажирів та багажу» та іншими нормативними актами.

Ознайомимося, які ключові правила діють сьогодні для здійснення доставки вантажів за допомогою авіатранспорту.

  • Прийом вантажу для перевезення дозволено лише за наявності коректно складеної вантажної накладної.
  • Повинні бути дозволені ввезення, вивезення та транзит вантажу з урахуванням усіх законів та правил країн на територію, з території чи через територію яких відбувається перевезення.
  • Габарити фрахту повинні давати можливість вільного завантаження та вивантаження, кріплення та розміщення у багажно-вантажному відділенні літака.
  • Вантаж не повинен нести небезпеки для авіа судна та його пасажирів, а також майну інших відправників вантажу.

Крім цього, авіакомпанії висувають низку вимог для правильної упаковки авіавантажу. До таких умов належать:

  • Обов’язкові справність та щільність упаковки та тари, які повинні відповідати всім необхідним стандартам та технічним вимогам. Вантажі, які не підпадають під стандарти, необхідно упаковати в цілісну тару, що дає можливість їх надійного швартування і забезпечує їх збереження під час перевезення.
  • Важливими є чистота і сухість упаковки, без наявності гострих кутів і виступів, що могло б забруднити або завдати шкоди приміщенню та обладнанню повітряного судна та інших предметів, що легко ушкоджуються.
  • Вантажі в м’якій упаковці необхідно обв’язувати надійними мотузками або спеціальним скотчем.
  • Якщо тара, в яку упаковані (заповнені) рідкі та інші продукти, виготовлена з металу, скла, кераміки, дерева, пластмаси та ін., вона повинна витримувати внутрішній надлишковий тиск, який залежить від таких параметрів польоту, як висота і температура, і повністю убезпечити від витоку, розливу або розсипу вмісту.

Простіше кажучи, всі види тари повинні витримувати навантаження в польоті, не пошкодитися і не зіпсувати товари, що лежать поруч. Якщо в упаковці товару будуть порушення, вантаж не пройде контроль в аеропорту.

Наступним важливим пунктом правил перевезення авіавантажів є маркування. Вирізняють кілька видів маркувань. Відправником наноситься товарне, відправне та спеціальне маркування. Транспортне маркування наносить компанія, яка займається перевезенням. Товарне маркування містить інформацію про виробника, найменування, модель товару та дату. Відправницьке маркування інформує про одержувача та відправника фрахту, пункти завантаження та вивантаження, а також ваго-об’ємні характеристики продукції. Тільки після цього додається транспортне маркування, яке містить кількість місць та порядковий номер. До спеціального маркування належать різні попереджувальні знаки щодо поводження з вантажем під час здійснення вантажоперевезення.

Найважливішими вимогами до транспортного маркування вантажу є:

  • Для авіаперевезення кожне місце вантажу повинно мати маркування
  • За винятком напису транспортної організації, транспортне маркування наносить відправник до передачі вантажу для перевезення
  • Виготовляється відповідно до вимоги ГОСТ 14192-96 “Маркування вантажів”
  • Текст маркування повинен легко читатись і бути чітко видимим
  • Транспортне маркування крім обов’язкової інформації може містити додаткові ярлики та маніпуляційні знаки. Можуть використовуватись різні попереджувальні написи, наприклад, «не ставити нагору», «відкривати тут» тощо.

Варто зазначити, що окремим пунктом є небезпечні вантажі (НВ), які взагалі забороняється транспортувати спільно з будь-якими іншими. Небезпечними вантажами є речовини або вироби, які при транспортуванні в літаку можуть загрожувати здоров’ю, безпеці людей і майна та класифіковані відповідно до спеціальних правил. Перелік НВ постійно доповнюється через те, що багато звичних у нашому житті речовин і виробів є небезпечними вантажами (наприклад, аерозолі, парфуми, спиртні напої, лаки, поліграфічні фарби, чорнило для принтерів тощо). Також на доставку НВ діють окремі правила авіаперевезень, які включають вимоги до упаковки та маркування вантажів.

Таким чином, інструкції авіаперевезенням вантажів, дозволяють доставляти їх у безпеці та відповідно до заявлених термінів.

Здійснюючи доставку різних вантажів з Китаю понад 15 років, наша компанія чітко налагодила всі етапи необхідні для якісного авіаперевезення. Авіадоставка з Китаю разом із компанією Укр-Китай Комунікейшин виконується з дотриманням усіх норм і стандартів безпеки. З нами ваш вантаж буде доставлений до кінцевого пункту призначення в строк, цілий та неушкоджений.