1px dark gradient

Як купувати на Тао Бао

Как покупать на Тао Бао

У питанні відмінного орієнтування в потребах споживчого ринку, а також гнучкої політики ціноутворення, китайцям немає рівних. Стрімко зростаючий обсяг експорту, а разом з ним і економіка Китаю – тому підтвердження. Далеко не останню роль в настільки успішній торгівлі грають інтернет-майданчики, де покупці з усього світу можуть придбати товар, який сподобався. Серед інших інтернет-магазинів, все більшою популярністю користується китайський сайт Тао Бао. Україна також в числі активних покупців сайту.

Але що таке Тао Бао і в чому його переваги?

Почати, мабуть, варто з того, що створювався Тао Бао, як магазин з оптимальними умовами для пошуку потрібного товару (або послуги) покупцем. Це продукт компанії Алібаба груп (Alibaba Group). Працює він по системі С2С, тобто споживач для споживача. Це може бути як оптова, так і роздрібна торгівля. Товари, надані для продажу на сайті, можуть бути як нові, так і бувші у використанні.

На початку існування сайту для реєстрації на ньому потрібен був китайський номер телефону. Тепер же (починаючи з 2014 року) територіальне розташування не має ніякого значення – зареєструватися може будь-який користувач. Сайт Тао Бао російською мовою простий і зручний в користуванні. Знайти потрібну позицію допомагають налаштування фільтрів, а оплатити покупку можна за допомогою карти Віза. Начебто все просто, але в той же час мають місце деякі складнощі.

При покупці з сайту Тао Бао, Китай як і раніше залишається непростим в питанні перекладів для решти світу, яка не розбирається в ієрогліфах. Не дивлячись навіть на те, що багато продавців знають англійську мову, бути впевненим, що ви говорите про одне й те ж, виходить не завжди.

Особливо, якщо товар специфічний і (або) у вас є конкретні нормативні вимоги до нього. Подібне або схоже ніяк не врятує, особливо якщо замовлення – це сировина (деталі) до продукції, яка створюється потім тут, в Україні. У питанні про терміни поставки продавці часто схильні до їх скорочення, що на практиці нереально без переплат. Покупець розраховує, йде затримка і, тим самим, втрата очікуваного прибутку.

Цілком природне бажання споживача: знайти товар найвищої якості з оптимальною ціною. Власне, тому то нас і цікавлять всі ці Бао Тао, чи не так? Але далеко не всі продавці орієнтуються в тому, якою має бути упаковка, щоб товар був застрахований від пошкодження при його доставці авіа, залізничним або морським транспортом. Часто найкраща ціна надана для внутрішнього ринку. А тому продавці упаковують (і свою упаковку вважають правильною) товар недостатньо надійно.

Маючи на увазі ці важливі нюанси, питання про те, як знайти посередника, щоб захистити себе від можливих неприємних моментів при покупці з Тао Бао, стає вирішальним. Важливими моментами, що визначають вибір, повинні бути його надійність, відкритість, прозорість ціноутворення.

Посередник в цьому випадку не третій зайвий, з його допомогою все набагато простіше. На сайті Тао Бао покупець обирає товар, який сподобався і відправляє йому посилання. Потім посередник зв’язується з постачальником і формує потрібне замовлення. Після отримання грошей товар викуповується. Коли замовлення приїжджає на склад посередника, який знаходиться в Китаї (а це значить, що можлива також і консолідація посилок) все ретельно перевіряється, про що покупець отримує звіт з фото. Якщо все саме те і так, як було задумано, товар упаковується відповідно до вимог міжнародної доставки і їде в Україну. Уже на батьківщині, по прибуттю на склад, може бути самостійний вивіз вантажу або адресна доставка – за бажанням замовника.

Така схема, за якою працюють посередники, що здійснюють викуп товарів з майданчика Тао Бао. Чим довше компанія-посередник продуктивно працює на ринку, тим більше досвіду вона має в цій області. Природний момент, але саме досвід компанії дозволяє замовнику не хвилюватися про можливу невідповідність, псування товару і, відповідно, втрату грошей і часу.