1px dark gradient

Інтермодальні і унімодальні перевезення: в чому відмінність?

Интермодальные и унимодальные перевозки грузов

У кожній галузі є своя термінологія, незрозуміла для новачка. Але варто трохи в них розібратися, як все стає на свої місця. Транспортування вантажів також не виняток. Якщо вам довелося зіткнутися з такими поняттями, як унімодальне і інтермодальне перевезення, і не зрозуміло, що це таке і в чому суть – ця стаття вам допоможе.

Товар від постачальника до покупця може доставлятися усіма можливими способами: літаком, поїздом, морським і річковим транспортом, автомобілем. Кожен варіант має як свої переваги, так і недоліки – все індивідуально. Вибір залежить від безлічі факторів: типу фрахту, бажаних витрат на транспортування, локації покупця і продавця. Зі зрозумілих причин, найчастіше доводиться об’єднувати кілька типів транспорту в один ланцюжок. Але можуть бути і винятки.

Унімодальне перевезення – це коли товар весь шлях від продавця до покупця їде одним видом транспорту. Найчастіше в унімодальному способі задіяна автомобільна доставка, яка найманевреніша з існуючих на сьогоднішній день. Єдиним видом переміщення товару може бути також морське або залізничне сполучення. Але випадки, коли постачальник і покупець знаходяться в безпосередній близькості до річкового або морського порту, досить рідкісні.

Особливості унімодальних перевезень:

  • найменша ймовірність псування вантажу з огляду на те, що проміжні завантаження і розвантаження виключаються
  • товар легко відстежити на всьому шляху
  • менше клопоту з супровідними документами і стикуванням одного типу транспорту з іншим. Але, справедливості заради, цей момент клієнтів логістичних компаній хвилює мало. Все це турбота компанії, до якої вони звернуться за допомогою у купівлі і (або) доставці товару в Україну.

Унімодальні перевезення мають як свої переваги, так і недоліки. Якщо мова йде про доставку вантажу в Україну з таких країн, як Америка чи Китай, обійтися одним видом транспорту досить складно. У випадку з транспортуванням з Америки, океан і досить велика частина суші практично виключають унімодальну доставку, як таку. Розташування Китаю дає більше варіантів для вибору, але доставка тільки одним типом транспорту не надто часте явище. Автомобіль зручний і маневрений, але на таких далеких відстанях може бути не вигідний з економічних міркувань.

Інтермодальні перевезення – це коли товар перевозиться на різних видах транспорту. На одній ділянці це може бути потяг або морське судно, а на іншому автомобіль. Найбільш зручний цей спосіб для контейнерного транспортування, коли контакт з товаром при навантаженні – розвантаженні мінімізує можливе його псування. Для малогабаритних і крихких замовлень – авіа та автотранспорт. Тобто, інтермодальні перевезення – це комбінування видів транспорту, якими транспортується вантаж. Такі комбінації індивідуальні в кожному окремому випадку.

Особливості даного методу:

  • можливість підібрати найбільш вигідну комбінацію
  • доставка до дверей замовника
  • скорочення часу на транспортування

Таким чином, більшу частину шляху вантаж з Китаю в Україну подолає залізничною колією або морем. А короткий шлях – автомобільним сполученням. Контейнерна доставка – надійний спосіб перевезення. На далеких відстанях забезпечує максимальне збереження товару. Інтермодальні транспортування використовується набагато частіше, ніж унімодальні. Завжди краще скористатися можливістю скоротити час шляху і при цьому не переплатити зайвого.