1px dark gradient

Розмитнення товарів з Китаю. Як розмитнити вантаж з Китаю?

Растаможка товаров из Китая. Растаможка грузов из Китая

На світовому ринку Китай пропонує товари самого різного напрямку. Дивним чином, розширюючи асортимент, підвищує також і якість виробленої продукції. Китайське вже давно не означає низькоякісне: товари затребувані на ринках як Америки, так і Європи. КНР успішно нарощує експорт своєї продукції, збільшуючи його рік за роком.

При перетині кордону будь-якої країни світу, відбувається розмитнення вантажу з Китаю. Тільки після всіх перевірок і оформлення необхідних паперів, а також сплати всіх мит, він потрапляє на полиці магазинів або на місцеві підприємства (якщо це сировина або деталі).

Абсолютно всі товари, які перетинають митний кордон нашої країни, повинні бути розмитнені. Китай не є винятком. Відбувається це після пред’явлення підтверджуючих документів, необхідних для проходження митного контролю. Форми самих документів, за якими проводиться облік, затверджуються центральним митним органом виконавчої влади. Митне оформлення товарів з Китаю неможливе без оформлення наступних документів:

  • Основний документ, який регулює відносини сторін: договір, узгоджений з виробником продукції, що перевозиться. У ньому обов’язково повинні бути всі додаткові домовленості і вкладки;
  • Експортна декларація відправника;
  • Документація товарно-супровідного характеру, з накладною і ЦМР;
  • Сертифікат якості продукції;
  • Свідоцтво з відміткою про те, який тип упаковки продукції, її кількості і маса. Так званий пакінг-лист;
  • Рахунок-фактура (інша назва – інвойс);
  • Документ, що підтверджує оплату покупцем всіх необхідних платежів – проформа-інвойс.

Після оформлення всіх необхідних документів та дозволів, потрібно сплатити митний збір. Це мито, акцизний збір і ПДВ. Нарахування ПДВ відбувається на суму вартості товару і мита. Розмір митних ставок і зборів безпосередньо залежить від обраної позиції товарної номенклатури ЗЕД. Кожен вантаж, має спеціальний код.

Розібратися у всьому самостійно, не ризикуючи заплутатись, на практиці досить складно. Процес тарифного регулювання, при розмитненні вантажів, досить непростий. Раціональніше буде звернутися за допомогою до фахівців, митних брокерів, які зорієнтують в правильному виборі. Дуже важливо визначити код перевезеного товару. Саме він впливає на розмір мита і інші плати при митному оформленні імпорту. Надалі 20% ПДВ обчислюється саме з суми митної вартості та мита.

В оформленні міжнародних вантажних перевезень непростим залишається визначення митної вартості товару. Ціни постачальників традиційно знижені, в той час, коли органи митного контролю зацікавлені в тому, щоб ціни були ринковими. Тому намагаються скоригувати митну вартість в бік збільшення.

Розмитнення вантажів з Китаю для багатьох підприємців залишається непростим питанням. Весь сенс торгівлі в тому, щоб отримувати прибуток від різниці в ціні. Витратитися на товар, транспортування, і додатково втратити при сплаті штрафів на митниці – зовсім не варіант. Але, через незнання, саме так все і відбувається. І справа тут не в тому, що хтось на митниці поганий. Просто є правила, в яких треба розбиратися і яких потрібно дотримуватись.

Щоб розмитнити вантаж, чи то із Китаю або з будь-якої іншої країни, підприємцям простіше оплатити фіксовану плату за послуги митного брокера, ніж ризикувати невідомо якою сумою. Компанії, які займаються міжнародним перевезенням вантажів, зокрема доставки товарів з Китаю під ключ, також можуть допомогти в цьому питанні. Їх досвід дає можливість розібратися у всіх тонкощах процесу і не втратити в прибутку, а помножити її.