1px dark gradient

Перевезення небезпечних вантажів і паспорт MSDS

Как происходит перевозка опасных грузов и паспорт MSDS

При здійсненні міжнародних вантажоперевезень логістична компанія повинна враховувати безліч факторів. А без знання нормативно-регулюючої документації здійснювати перевезення взагалі неможливо. Розуміння специфіки видів транспортування дозволяє вибудувати оптимальні та вигідні маршрути для замовника. При доставці товару перевізник обов’язково буде враховувати, яку продукцію йому доведеться перевозити. Від типу вантажу буде залежати вид транспорту, його упаковка і, звичайно, це буде впливати на вартість доставки.

Умовно вантажі можна розділити на 3 категорії:

 • вантажі, які можуть бути доставлені будь-яким видом транспорту і не мати обмежень на доставку;
 • заборонені до транспортування;
 • небезпечні вантажі.

В першу категорію, звичайно, потрапляє велика частина продукції, що перевозиться такі як, господарські товари, одяг і взуття, предмети побуту, витратні матеріали, іграшки і т.д.

До перевезення законодавством заборонені: зброя, військове обладнання, товари військового та подвійного призначення.

Третю категорію складають небезпечні вантажі. Небезпечним вважається вантаж, який в процесі транспортування несе в собі потенційну загрозу для здоров’я і безпеки людей, навколишнього середовища і перевезеного транспорту.

Належність продукції до небезпечних видів продукції визначається класифікатором ADR. ADR – це загальноприйняте позначення небезпечних вантажів і одночасно угода європейських держав про міжнародні перевезення небезпечних вантажів “Europian Agreement on Transport of Dangerous Goods on Road». Дана угода також містить правила перевезення небезпечних вантажів по автодорожнім та залізничним шляхам, а також водним транспортом.

Згідно класифікатора, небезпечні вантажі діляться на 9 класів небезпеки:

 • Вибухові речовини і вироби
 • гази
 • легкозаймисті рідини
 • легкозаймисті тверді речовини, речовини, здатні до самозаймання
 • речовини, що окислюють; органічні пероксиди
 • токсичні речовини
 • радіоактивні матеріали
 • корозійні речовини
 • інші небезпечні речовини і вироби.

Для кожного виду транспорту є свій список обмеженнь, згідно класу небезпеки. Так, наприклад, павербанки, гіроскутери, лаки, можна доставити морської доставкою, але до перевезення літаком такий товар не візьмуть. В цілому, перелік допустимої продукції до морських перевезень ширше, ніж для авіадоставки.

На сьогоднішній день даний список складає більше 3000 найменуваннь і поповнюється щодня. Перевезення небезпечних вантажів регламентується окремими інструкціями і має ряд власних вимог, недотримання яких призведе до відмови прийняття фрахту на борт.

Однією з цих умов є дотримання інструкцій з пакування та маркування, сполученого з ризиком продукту. Питання стикерування і упаковки знаходиться в зоні відповідальності компанії-перевізника.

У зоні відповідальності вантажовідправника знаходиться питання щодо надання необхідних документів. Неухильним документом в пакеті супровідної документації для перевезення небезпечних вантажів є паспорт (сертифікат) безпеки матеріалу (MSDS, Material Safety Data Sheet). Паспорт безпеки MSDS – обов’язковий документ, що містить інформацію для правильної експлуатації даної продукції, а саме, як її застосовувати, зберігати, транспортувати та утилізувати. MSDS паспорт виготовляє (виписує) компанія-виробник продукції, що відвантажується. І перед покупкою обов’язково переконайтеся, що такий документ у вас буде. В іншому випадку, ви можете залишитися зі своїм товаром на іншому березі.

Також, щоб у вас не виникло проблем з перевезенням небезпечного вантажу у вашого перевізника має бути спеціальний дозвіл на таку транспортування.