1px dark gradient

Організація перевезення вантажів на піддонах

Доставка грузов на поддонах

Для ефективного зберігання та завантаження різноманітних речей ще в минулому столітті стали застосовувати полози з дерева, які надалі набули вигляду звичних нам піддонів. Ще одна назва – палети, яка походить від англійської назви pallet, також активно використовується в побуті. Зараз їхня конструкція значно покращилася, з’явилися різновиди. Піддони для вантажу можуть бути виконані з різних матеріалів, але їх розміри та типи чітко регламентовані.

Перевезення вантажів на піддонах провадиться відповідно до встановлених правил. Палети – це тара, яка належить замовнику. Тип палет, який буде використовуватися в кожному окремому перевезенні залежить від товару, що перевозиться. Усього існує три типи такої тари:

  • Плоскі (для будівельних матеріалів: цегла, шифер та ін., а також вантажу у стандартній упаковці)
  • Піддони з додатковими стійками (для товару в недостатньо міцній власній упаковці, дрібний поштучний товар, що відноситься до категорії “крихкий”)
  • Палети ящичного типу (будь-який товар без упаковки або дрібноштучний).

Правила перевезення вантажів на піддонах вимагають чіткої відповідності речей, що перевозяться, типу тари. Розмір палети з вантажем, що знаходиться на ній, стандартизований. Тому й машини для завантаження – розвантаження виробляються чітко відповідно до цих розмірів. Стандартний розмір палет: 1200 мм * 800 мм * 145 мм. Один такий піддон розрахований на вантаж вагою півтори тонни.

Головним документом, що підтверджує купівлю, є договір. Саме там вказуються ключові моменти як про сам товар (тип, якість та кількість) так і все про умови його перевезення (вид транспорту, терміни доставки та спосіб розвантаження). Також вказується кількість піддонів, які займає замовлений товар, їх габарити та те, яким чином проводитиметься завантаження та розвантаження на транспортний засіб. Якщо тара повертатиметься постачальнику, то ця процедура також окремо прописується в договорі.

Допустимий вихід товару за межі тари – по 3 см з кожного боку, не більше. Це стосується і речей, що знаходяться в пакетах, які при укладанні можуть незначно виступати за встановлені рамки. Використання палет для вантажу з дотриманням вимог щодо габаритів забезпечує, перш за все, збереження перевезеного, але ще й належне розміщення всередині транспортного засобу. Додатково проводиться утяжка пакувальною стрічкою, що фіксується за допомогою плівки. Крім вимог щодо габаритів є ще одне незаперечне правило – перевезене має бути надійно закріплене на самій палеті. Тільки в такому випадку можна говорити про безпечне транспортування.

Висота піддону з вантажем не повинна перевищувати один метр та вісімдесят сантиметрів. Це сумарна висота упакованого товару разом із палетою. Вимоги дотримуватися встановлених рамок по висоті продиктовані тими самими умовами щодо безпечного завантаження та транспортування габаритного товару.

Облік товару на борту транспортного засобу ведеться за кількістю упакованих палет (рідше – тоннажу). Таким чином, чітко знаючи місткість кожної палети, порахувати загальну кількість нескладно. Приклад: норма укладання цеглини – 250 штук на одну палету. Вартість цього будівельного матеріалу визначається за тисячу штук, тобто чотири палети. Не більше не менше укладати не можна, оскільки складування вантажів на піддонах буде неможливим.

Організацією перевезення вантажів на піддонах займається компанія-перевізник або логістична компанія. Вона ж стежить за відповідністю типу вантажу та тари, в якій той транспортується. Перевезення вантажів у контейнерах і на піддонах здійснюється відповідно до міжнародних норм і правил, дотримання яких забезпечує найбільшу безпеку перевезеного. А також компенсацію страхового відшкодування збитків у разі виникнення форс-мажору.

Замовити безпечну доставку вантажів на піддонах з Китаю можна в компанії Укр-Китай Коммуникейшин.