1px dark gradient

Дропшиппінг із Китаєм

З ростом ролі онлайн технологій в нашому житті правила і способи ведення бізнесу весь час зазнають змін. Періодично з’являються нові форми ведення бізнесу, способи оплати, процеси і зручні сервіси, основна мета яких, полегшити операцію, як для клієнта, так і для підприємця. Як один із прикладів успішної і зручної схеми в роботі, зарекомендував себе дропшіппінг.

Дропшиппінг ( «Drop shipping» з англ. Перекладається як «пряма поставка») – це вид підприємницької діяльності, в якій посередник (дропшіппер) продає товар фірми-виробника або постачальника, без втручання в процеси оптової закупівлі та зберігання товарів. Тобто ви, як продавець не повинні зберігати продукцію на своєму складі. Товари відправляє сам постачальник. Така схема виключає складські витрати і мінімізує поріг входження в бізнес. Прибутком в схемі дропшиппінгу є націнка, яку він призначає сам або від виробника.

Схема процесу дропшиппінгу

  • покупець оформляє замовлення у дропшіппера і оплачує його
  • продавець забирає різницю між ціною постачальника і націнкою
  • продавець відправляє інформацію про замовлення і оплату за нього постачальнику
  • постачальник відправляє товар за адресою замовника.

Всі переваги даної схеми очевидні. Немає необхідності мати склад і офіс, великий штат співробітників і, що дуже важливо, немає необхідності в стартовому капіталі. Правильно організувавши торговельний майданчик в онлайні, ви можете одночасно співпрацювати з великою кількістю постачальників або зробити акцент на одному виді товарів, розвиваючи лише одну нішу. Далі успіх справи залежить від вашого бажання вкладати сили в розвиток і можливостей. Фінансові ризики в такому випадку мінімальні.

Питання, де шукати постачальників, які погодяться працювати з застосуванням даної схеми, теж легко вірішити. Одним з вигідних рішень є китайські маркетплейси, доступність яких вже давно не є проблемою. Все що потрібно зробити, це знайти затребуваний і цікавий товар, запропонувати його ринку і визначитися, яка доставка з Китаю в Україну до кінцевого покупця буде найбільш рентабельною.

Процеси покупки такі ж як в звичайному інтернет-магазині. Невеликі партії можна оплачувати банківською картою, адресу доставки можна вказати будь-яку. Тобто ви можете відразу вибрати адресу вашого покупця або адресу складу логістичної компанії. Китайські продавці доставляють продукцію до складів компаній-перевізників і це не викличе ніяких труднощів. Перевізники, в свою чергу, без проблем готові доставити ваш вантаж «до дверей». А чиї це будуть двер, ваші або вашого клієнта, для компанії не має значення.

Звичайно, у цієї схеми є і недоліки. По-перше, це неможливість контролю якості товарів, по-друге – наявність товарів на складах постачальника. Але рішення цих питання завжди можна знайти. Можна замовити перевірку якості продукції постачальника у компанії перевізника. Дана послуга доступна у багатьох компаній і дозволить бути впевненим в якості товарів, що продаються. Крім того, на даних сайтах дуже важливою і актуальною інформацією є рейтинг та відгуки про продавця. У затребуваних продавців з високим рейтингом товар частіше продається у великих обсягах і тому практично завжди є в наявності і має високу якість.

Підсумувавши, хочеться підкреслити, що дропшіппінг – це вигідна схема бізнесу, якщо у вас обмежений бюджет або інші матеріальні ресурси. Все що потрібно це знайти надійного постачальника і перевізника, а далі організувати процес збуту, в якому все буде залежати від якості сервісу: швидкості зворотного зв’язку з клієнтом, цільової реклами та вашої продуктивності.