1px dark gradient

Мультимодальні та інтермодальні перевезення

Мільйони тонн вантажів щодня йдуть морськими, залізничними, авіа та автомобільними маршрутами. Дуже рідко буває, що, скажімо, контейнер їде тільки одним видом транспорту. Якщо так, швидше за все це буде автомобіль, як самий маневрений з представлених вище. У доставці з Китаю в Україну автомобільний транспорт в чистому вигляді використовується вкрай рідко через велику протяжність маршруту і, відповідно, велику собівартість. Найчастіше транспорт комбінують.

Мультимодальні та інтермодальні перевезення це якраз про комбінування декількох видів транспорту для доставки. Не вірте, якщо вам скажуть, що це одне і те ж. Між цими двома поняттями є різниця. Вона в деталях, але саме вони в підсумку змінюють суть.

Інтермодальні перевезення це коли той же контейнер зі складу до порту їде на автомобілі. Потім він переміщується на вантажне судно і прямує до порту призначення в Україні. Там його перевантажують на інший автомобіль, який везе його до складу компанії-перевізника або за вказаною адресою. В такому ланцюжку може бути автомобіль – літак – автомобіль, автомобіль – залізниця – автомобіль. По-різному, в залежності від типу вантажу і побажань замовника.

У інтермодальному перевезенні з кожним з учасників транспортування укладається договір про доставку з однієї точки в іншу. Після того як один учасник ланцюжка передав вантаж іншому, а той, відповідно його прийняв, відповідальність за збереження багажу першого закінчується. Тепер це прерогатива другого. Міри відповідальності обумовлюються з кожним окремо, прописуються в договорах. Автомобільний маршрут на території Китаю до морського порту – це перший з договорів. Морський шлях може включати в себе перевантаження з одного судна на інше – це ще, мінімум, два договори. І від українського порту до замовника – це в разі морського перевантаження вже четвертий договір.

При варіанті самостійної організації доставки такий тип вантажоперевезення зустрічається частіше. Якщо звернутись за допомогою до посередника, швидше за все вам запропонують мультимодальне перевезення. Чому так і в чому їх переваги?

Комбінації в транспортному ланцюжку можуть бути ті ж, але обговорювати деталі доставки з кожним перевізником окремо вам не потрібно. Адже у випадку з Піднебесної будуть потрібні знання китайської мови і знання по частині тонкощів ведення бізнесу по-китайськи. Мультимодальні перевезення мінімізують кількість договорів до одного єдиного – про доставку вантажу з Китаю в Україну з логістичною компанією.

Організація мультимодальних перевезень вимагає від компанії-вантажоперевізника досвіду і відмінного знання ринку вантажоперевезень. Прораховується все до дрібниць, час шляху скорочується до мінімуму з усіх можливих варіантів. Плюс відповідальність за замовлення несе саме перевізник вантажу на всьому шляху прямування, а значить він зацікавлений в надійних ланках одного ланцюга.

Мультимодальні перевезення вантажів виключають варіант, коли пошкодження товару трапилося, але крайніх годі й шукати. Адже незрозуміло, пошкодження сталося під час відповідальності водія авто або вже при навантаженні на корабель. Природно, компенсувати збитки ніхто не береться. Таким чином, для замовника, якщо розглядати інтермодальні і мультимодальні перевезення, другий варіант кращий. Є договір про доставку, в якому відповідь за все тримає перевізник і на ньому вся відповідальність.

Мультимодальні перевезення це грамотна робота логістичної компанії, яка знімає з замовника головний біль за збереження вантажу, проходження митного контролю з усіма наслідками, що випливають і оформлення купи документів. Максимум зручностей і мінімум турбот. А для транспортної компанії – маркер надійності і досвіду.