1px dark gradient

Морські порти Китаю

Світовий лідер експорту продукції найрізноманітнішого спрямування, попереду планети всієї Китай і в кількості великих портів. Згідно з дослідженнями американської асоціації портової влади, в кількості вантажних перевезень Шанхай (Shanghai) немає рівних. Більш того, в десятці лідерів сім – це саме китайські порти, через які найчастіше відбувається доставка товарів з Китаю.

Всього в Піднебесній дванадцять основних каналів. Після Шанхаю це: Шенчьжень (Shenzhen), Нінбо (Ningbo), Гонгконг (Hong Kong), Гуанчжоу (Guangzhou), Циндао (Qingdao), Тяньцзінь (Tianjin), Фучжоу (Fuzhou), Далянь (Dalian), Циньхуандао (Qinhuangdao), Шаньтоу (Shantou), Веньчжоу (Wenzhou).

Територіально вони розтягнуті вздовж всього південно-східного узбережжя, довжина якого становить 14500 км. В жодному разі не найбільша сумарна протяжність сухопутної частини, що межує з морем. Але стрімкий розвиток економіки і активний експорт виводять Китай в лідери вантажообігу і завантаженості морських каналів. Згідно з даними Alphaliner, контейнерні перевезення КНР в першій половині 2017 року зросли на 6,7%.

Всі порти Китаю мають свої переваги, але самими затребуваними для вітчизняного замовника є: Гуанчжоу (1,78 млн. TEU), Нінбо (2,18 млн. TEU) і Шеньчжень (2,34 млн. TEU) із загальним вантажообігом за даними на липень 2017 року відповідно. Це означає, що мінімум простою на складах в очікуванні завантаження і вантаж буде доставлений вчасно.

Морський порт Гуанчжоу розташований в гирлі річки Чжуцзян. Середній вантажообіг – близько 11,5 млн контейнерів на рік, з тенденцією до збільшення. Найбільший оператор – Guangzhou Port Group. Це державна компанія, яку заснували в 2004 році в лютому. Гуанчжоу – найбільший порт в Китаї, південній його частині. Тут 4600 причалів, де в тому числі обслуговуються і суди з водотоннажністю 100 тисяч тонн.

Топ морських портів КНР очолює другий зі списку пріоритетних портів – Нінбо, розташований в провінції Чжецзян. Цей портової комплекс, що складається в свою чергу з декількох портів: Даксі, Бейлунь, старий порт Нінбо, Чженьхань, Чуаньшань. Це один з чотирьох основних глибоководних портів з міжнародним значенням (з 191 наявних причалів – 39 глибоководних) для суден з водотоннажністю 10 тисяч тонн, і причал для навантаження судів з водотоннажністю 200 тисяч тонн. Вантажообіг його давно перевищив 1 000 мільйонів тонн на рік. Понад 90 країн світу і 560 портів – такі зв’язки має порт Нінбо.

Межує з Гонконгом і безліччю промислових підприємств, порт Шеньчжень, що стрімко зростає і розвивається. China Merchants Holdings – найбільший оператор порту. Шеньчжень – одне з міст Китаю, що динамічно розвиваються, стабільно привабливий для інвестування, впровадження новітніх технологій та зростання бізнесу.

Для кожного напряму і типу вантажоперевезень пріоритетний той чи інший порт Китаю. Як правило, локальна доставка фрахту всередині країни здійснюється за рахунок продавця, готового піти назустріч покупцеві. Оптимально – близьке до виробництва розташування, орієнтованість на тип вантажу і обсяг вантажообігу. Якщо ж вам необхідно доставити великогабаритний або збірний вантаж з Піднебесної ми рекомендуємо ознайомитися з послугою – морська доставка вантажів з Китаю в Україну від нашої компанії.