1px dark gradient

Локальна доставка по Китаю

Доставка по Китаю

При зверненні до перевізника за розрахунком ціни на доставку ви почуєте тариф на транспортування, який зазвичай включає наступні пункти:

  • зберігання на складі у Китаї до моменту відправки
  • доставлення зі складу Китаю до складу в Україні (Київ, Одеса, Дніпро, інші міста)
  • митне оформлення вантажу.

Якщо ви досвідчений відправник вантажу, то ви вже знаєте, що товар повинен бути доставлений і до складу перевізника, так як тариф не включає цей етап вантажоперевезення. Залежно від того, хто ваш постачальник та які з ним договірні умови, то замовлений вами товар може бути доставлений за рахунок постачальника, інакше кажучи, вже включений у вартість товару. В іншому випадку, витрати лягають на ваш рахунок. Така доставка територією Китаю, від виробника до складу перевізника називається локальною. Цей термін застосовується і до території нашої країни, коли вам потрібне транспортування від складу логістичної компанії до вашого складу, або дверей, або просто необхідної адреси.

І якщо з локальною доставкою Україною нам все відомо, то яка ситуація в Китаї не особливо. У випадку, коли потрібна місцева доставка, ми звертаємось у відомі нам служби доставки (Нова Пошта, Міст Експрес, Гюнсел тощо), отримуємо тариф, терміни, кур’єра та справу зроблено. І мимоволі аналогічну схему переносимо і на Китай. Незважаючи на те, що знаємо про інший менталітет, ми думаємо, що в Піднебесній буде такий же принцип роботи. Але це велика помилка.

Для китайців нормою вважається «доручити» свої зобов’язання третій стороні. Вони обіцяють вам надати послугу, але не уточнюють хто конкретно надаватиме цю послугу. Таким чином, на їхню думку, всі сторони повинні виявитися задоволеними і у виграші. Здавалося б, чому ні? Тому що цей ланцюжок продовжує множитися і ступінь відповідальності та гарантії з кожною ланкою суттєво знижується. Виробник наймає службу доставки, вони домовляються про певну ціну, далі дана служба передає транспортування наступній дрібнішій конторі відповідно до нижчих цін і т.д. У результаті перевезення лягає на плечі самого низькооплачуваного кур’єра, який виконує свою роботу відповідно до одержуваної оплати. І в цю оплату входитиме лише доставка, без урахування термінів, збереження та убезпечення вантажу. Насамперед страждатимуть терміни: хто заплатить трохи більше, отримає трохи раніше, а якщо постачальник поскупився, то варто побоюватися, що й кур’єр не поспішатиме. Якщо у вас запланована конкретна дата відправлення вашого вантажу зі складу перевізника, варто мати на увазі можливий збій.

Що стосується безпеки, то кур’єр може спокійно «скинути» ваш вантаж на території складу призначення з метою економії часу та вирушити на наступну адресу. В обов’язки кур’єра не входить передавати посилку під підпис стороні, що приймає, тому достатньо його залишити біля воріт і виходить, що претензій бути не може і вантаж автоматично прийнятий до відправки.

Як же можна підстрахуватись у таких ситуаціях? По-перше, чітко обумовити терміни локального перевезення з постачальником. Якщо це ваше завдання, ведіть переговори з вантажоперевізником. Більш надійний спосіб – замовити доставку товару з Китаю до України в логістичної компанії, яка матиме у штаті власних кур’єрів або матиме укладений договір із місцевою службою доставки. Тариф не буде мінімальним, але забезпечуватиме гарантії.