Консолідований склад – відправна точка збірних вантажів
Якщо ви почали вести діяльність, як підприємець 10 років тому, швидше за все пам’ятаєте ситуації, коли не можна було замовити маленьку партію товарів чи матеріалів з-за кордону, особливо з КНР. Ще 5 років тому обсяги імпортної продукції вимірювалися лише цілими контейнерами. Але зараз, завдяки розвитку українських компаній доставки та логістики, практично немає обмеження на обсяги постачання імпорту. На заміну стандартним контейнерним перевезенням стала дуже популярною доставка збірних вантажів.
Так звані збірні вантажі теж транспортуються контейнерами, але основною їх відмінністю є те, що власників вантажу, що перевозиться, в рамках одного контейнера може бути кілька. Багато українських підприємців уже користувалися таким способом перевезення: у разі об’єднання кількох дрібних вантажів витрати на перевезення діляться на всіх замовників залежно від обсягу та ваги вантажу. До речі, за статистикою найвигідніше доставляти фрахт обсягом 1-2 метри кубічних.
Завдання компанії, яка перевозить товари, об’єднати вантажі кількох замовників у «єдиний вантаж». Таке об’єднання товарів для перевезення одним транспортним засобом, за одним маршрутом та загальним транспортним документом називається консолідацією.
Склад, на якому здійснюється процес консолідації, називається консолідаційний склад чи консолідований склад. Саме на такому складі здійснюється контрольне зважування, перевірка якості упаковки, сортування та розподіл за потрібними секторами. Далі в процес включаються професійні логісти, в обов’язок яких входить розрахунок та організація простору контейнера (або фури), таким чином, щоб використовувати його максимально раціонально і при цьому врахувати вид товарів, що доставляються.
Саме на цьому етапі замовник може відчути основний мінус таких перевезень. Контейнер відправиться за маршрутом лише у разі повного завантаження. Тому важливо звернути увагу на вантажообіг компанії-перевізника. Кількість клієнтів впливає на оперативність збору вантажів. Не менш важливо звернути увагу на кількість та розташування консолідованих складів у перевізника. Логістичні компанії зазвичай мають власні консолідовані приміщення у великих портах, відправляти збірні вантажі без такого складу просто неможливо. Звичайно, при регулярних відправках вигідніше мати власний склад, ніж платити оренду. Здавалося б, яка різниця для клієнта: орендований склад чи власний? Власний склад знижує рівень втрат вантажів, збільшує контроль та оперативність у розподілі, дозволяє не включати додаткові витрати замовнику на зберігання вантажів до моменту відправлення.
Із Укр-Китай Коммуникейшин можлива доставка з Китаю в Україну усіма доступними способами, як цілими контейнерами, так і за допомогою консолідації вантажів кількох замовників. Компанія має зручну мережу партнерських складів та багаторічний досвід іпортних поставок з КНР, Європи, США тощо.