1px dark gradient

Як знизити витрати на доставку з Китаю?

Способы снизить расходы на доставку из Китая

Підприємці, які починають закуповувати товари та обладнання в КНР, часто стикаються із проблемою несподівано високих витрат на доставку. Для зменшення витрат на перевезення з Китаю варто використовувати низку рекомендацій.

Вибір найбільш відповідного транспорту

Одним з основних чинників, що впливає на підсумкову вартість доставки, є вибір виду транспорту. Найкращий спосіб перевезення залежить від характеристик самого вантажу, а також від маршруту, бюджету та термінів доставлення.

Різні способи транспортування мають відчутну різницю в тарифах, і варто обирати потрібний вид транспорту залежно від бюджету та економічної доцільності. Наприклад, морські перевезення є найдешевшим видом доставки, але вони займають значно більше часу, ніж, наприклад, авіа.

Для транспортування великих та важких вантажів, наприклад, машин та обладнання, краще використовувати вантажні автомобілі чи залізничний транспорт. Для перевезення малогабаритних та легких товарів, наприклад електроніки, користується популярністю авіатранспорт.

Для перевезення крихкої продукції, наприклад, скла, краще використовувати морський або авіатранспорт, оскільки вони забезпечують більш акуратну обробку вантажу та менший ризик пошкодження.

Для швидкого доставлення вантажу, наприклад, під час перевезення медичних товарів, варто використовувати авіадоставку. Для сезонної та більш дешевої доставки рекомендується використовувати море або залізничний транспорт.

Використання збірних вантажів

Консолідація – об’єднання кількох дрібних вантажів в один, що дозволяє знизити вартість доставки. Застосування збірних вантажів має низку переваг, що дозволяють значно заощадити:

 • Знижується вартість за рахунок спільного відправлення кількох вантажів. Це вигідно при доставці невеликих замовлень, особливо, якщо вони доставляються на великі відстані.
 • Коли вантаж об’єднаний з іншими, він краще захищений від пошкоджень, оскільки загальний обсяг робить його більш стійким до переміщення під час транспортування, що убезпечить вас від непередбачених пошкоджень та втрати продукції.
 • Дозволяє скоротити кількість відправок та мати більш точне уявлення про кількість вантажів, які мають бути доставлені до певного регіону. Це може спростити управління інструментом і скоротити витрати складування.
 • Може прискорити процес доставлення, тому що всі замовлення надсилаються одночасно і на одному транспорті. Плюс скорочення часу, витраченого на обробку вантажів, та часу у дорозі, що збільшить швидкість доставки загалом.
 • Консолідація вантажів дозволяє якісно організувати простір у транспорті, що може призвести до скорочення витрат на транспорт.

Правильний вибір часу для доставки

У різну пору року та сезон ціни на перевезення можуть суттєво відрізнятись. Вибір найкращого періоду доставки може виявитися критично важливим для зменшення ціни і термінів. Наприклад,

 • після китайського Нового року тарифи знижуються.
 • Навесні – через велику кількість виставок підвищується ажіотаж на товари, і ціна доставки може зростати.
 • У період жовтень-січень – підвищується попит та зростають ціни на авіадоставку. Морські перевезення менш схильні до зростання, але в листопаді-грудні може дорожчати і морський фрахт.

Більше можливостей

Серед інших способів організувати вигідні закупівлі можна виділити такі:

 • Знаходження надійних постачальників та перевізників з конкурентоспроможними цінами, а також використання спеціальних пропозицій та акцій.
 • Оптимізація маршруту та правильна комбінація транспорту, а саме використання мультимодальних схем для скорочення часу в дорозі та кількості перевантажень.
 • Врахування вартості митного очищення та розуміння правильної схеми оплати мит та податків.

Застосування цих рекомендацій допоможе знизити витрати. Але варто враховувати, що вантажоперевезення з іншої країни – це складний процес, самостійна організація якого може призвести до низки грубих помилок та непередбачених витрат, а іноді й до втрати відправленого. Уникнути проблем, врахувати всі чинники та успішно доставити вантаж із китайськими товарами допоможуть у профільній логістичній компанії з великим досвідом.

Наша компанія пропонує комплексні послуги логістики та має досвід роботи з китайським імпортом та в міжнародній торгівлі понад 17 років, що дозволяє забезпечити клієнтам надійність та безпеку вантажу на кожному етапі перевезення, а також оптимальне поєднання швидкості, якості обслуговування та лояльні тарифи.

Доставка з Китаю в Україну з Укр-Китай Комунікейшин – це надійне партнерство, що ґрунтується на глибокому розумінні вимог клієнта та індивідуальному підході до кожного замовлення.