Торгівельні майданчики Китаю
Всім відомо, що найдешевше робити покупки в Китаї. Там виробляється практично все, що продається на світовому ринку. Маса товарів дуже високої якості або не нижче європейського, в крайньому випадку. Можна купити підробку – репліку відомого бренду, такий собі Abibass або Pyma так само зробленого і відповідної якості, звичайно, але тут працює правило: хто що шукає, те й знайде. Тому що хороший товар теж продається там. Наприклад, європейські бренди найчастіше отшиваются саме в Китаї руками місцевих працівників, а потім продаються в фірмових магазинах з гарною націнкою. Будь-яка дорога в цьому випадку окупається дуже добре, тому як робоча сила там дуже дешева. А якщо і матеріали місцевого виробництва, то взагалі – суцільна вигода. Собівартість товару мінімальна і все, що компанія додає зверху – суцільна вигода. Це все до того, що китайська якість може бути будь-якою, тут кожен обирає сам, що йому потрібно.
Для успішної співпраці не завадить знати особливості ведення бізнесу з китайцями, які безпосередньо пов’язані з місцевим менталітетом. Вони відрізняються від європейців не тільки зовні, тому важливо розуміти, що ви говорите про одне й те ж, дуже важливо. В іншому ж – працювати з ними можна, багато хто це давно зрозумів. Не тільки велика кількість товарів Made in China на прилавках наших магазинів підтверджують це, а й відкритість Піднебесної гостям (лідируючі позиції в світі за кількістю туристів на рік). Таким же чином Китай відкрито і в торгівлі, удосконалюючи свої торгові майданчики в мегаполісах. Китайські майданчики займають цілі квартали, розбиті по секторах. І це зовсім не намети якісь, а зручні, закриті від негоди магазини, де можна купити китайські товари. Звичайно, знання мови (хоча б англійської, але в ідеалі – китайської) буде перевагою.
Щоб придбати потрібний товар (або визначитися в його підборі) можна відвідати виставки, які проводяться в Китаї щорічно і в дуже великій кількості. Там все побачити своїми очима, задати хвилюючі питання потенційним партнерам (в тому числі і за допомогою перекладача) і укласти угоду. Але це не обов’язкова умова, все можна зробити і віддалено. Один і той же товар різні продавці пропонують також по-різному, чим більше пропозицій вийде вивчити, тим більше корисної інформації будете мати для вірного вибору.
Відкритість Китаю підтверджується великою кількістю торгових майданчиків на просторах інтернету в тому числі. Сайти Китаю при цьому не вичерпуються лише найбільш відомим нашим співвітчизникам ресурсом Аліекспресс. Є й інші, їх досить багато і кожен має свої переваги. Одні китайські торгові майданчики займаються тільки оптовою торгівлею, інші дозволяють реєстрацію виключно магазинам з високим рейтингом відгуків покупців, треті – тільки виробникам, без посередників. Таким чином, можна оцінити всі пропозиції і зупинити свій вибір на оптимальному варіанті.
Багато китайських торгових сайтів не відомі більшості наших співвітчизників, але чим не привід познайомитися. Ось деякі з них: Yiwubuy (дублює продукцію фізично існуючих магазинів); B2B Manufacturers (для тих, кому цікаво устаткування промислового характеру); Global Market (тільки виробники, при цьому володіють відповідним сертифікатом); EC21 (спрямований на пошук покупців по всьому світу); ECVV (розроблена для продуктивного пошуку покупцем продавця і навпаки); DIY Trade (величезний вибір товарів самої різної спрямованості); HK TDC (своєрідний міст між промисловістю Піднебесної і потенційними покупцями з усього світу); OF week (в основному – техніка та товари промислового характеру); China Suppliers (покликаний возз’єднати “великих” покупців з усього світу, які бажають здійснити замовлення товарів з Китаю з місцевими продавцями) і це ще далеко не все з існуючих нині.
Звичайно, не всі перераховані китайські торгові майданчики функціонують російською мовою, навіть із серії “приблизно зрозуміло”. Але інтерфейс в багатьох побудований досить доступно і знайти потрібний товар цілком можна, щоб розібратися, з чим маєте справу. Якщо самостійний пошук не приносить очікуваного результату, замовити послугу підбору постачальника та аналізу пропозицій завжди можна у фахівця. Йти за його пошуками далеко не потрібно – таку послугу надасть перевізник, який займається доставкою вантажу з Китаю в Україну на постійній основі. Він же може оплатити там за вас замовлення, якщо потрібна така послуга. Де купувати китайські товари потрібного вам характеру вирішувати вам, але вибір, як то кажуть – кращих з кращих (співвідношення ціни і надійності сюди включається) він надасть.
У наші дні багато благ цивілізації нам звичні і ми, не замислюючись, користуємося ними. Але варто прибрати будь-яке з них, як ми відчуємо всі їх перевага. Мова зараз, звичайно, про інтернет. Потрібна річ зі США – їхати туди за нею або просити кого-небудь із знайомих немає потреби – заходите на американський сайт, обираєте, купуєте та товар їде до вас. Потрібен китайський товар – аналогічно. Китайський сайт товарів в прямому доступі, прямо в вашому ноутбуці. Все набагато простіше, ніж було буквально двадцять років тому. Але телепортація поки тільки в науковій фантастиці, а тому без надійного перевізника не обійтися. Зате знайти його можна за допомогою того ж інтернету і це радує.