1px dark gradient

Впровадження ШІ в робочі процеси УКК: досвід успішної автоматизації класифікації товарів за кодом УКТЗЕД

У сучасному світі технології розвиваються з неймовірною швидкістю. Особливо в момент створення LLM (Large Language Model) побудованих на архітектурі трансформерів, в той визначний для людства момент, коли було пройдено поріг розуміння контексту та генерації відповідей на підставі цього контексту. І для того, щоб залишатися конкурентоспроможними, компанії повинні адаптуватися та впроваджувати інноваційні рішення. Наша логістична компанія Укр-Китай Коммуникейшин не є винятком, і ми постійно шукаємо шляхи оптимізації робочих процесів за допомогою передових технологій, зокрема штучного інтелекту (ШІ).

На початку 2024 року наша команда загорілась ідеєю впровадження ШІ в робочі процеси, але ми не були впевнені, з чого почати, оскільки поле для фантазії просто безмежне (чистий потенціал творчості та натхнення). 

Після консультації з експертом у галузі ШІ, ми вирішили зосередитися на автоматизації системи класифікації товарів за кодом УКТЗЕД (Українська класифікація товарів зовнішньоекономічної діяльності), оскільки діяльність будь-якої логістичної компанії повʼязана з проведенням митних формальностей. А така річ, як вірна класифікація товарів, є найважливішою та найбільш кропіткою роботою у декларуванні вантажу.

Результати впровадження AI

Протягом місяця наша компанія, разом із експертами партнерської компанії в сфері впровадження ШІ в Україні розробляла та калібрувала ШІ-систему для класифікації товарів. Результати вразили: розробка значно спростила і прискорила процес кодування товарів для наших співробітників. Якщо раніше класифікація одного товару могла займати в середньому 10 хвилин, а в деяких випадках і декількох годин (залежно від складності самого товару), то тепер, завдяки ШІ, цей процес займає менше ніж 30 хвилин для десяти товарів.

Замовити послуги доставки вантажів
Замовити

Розгляньмо конкретний приклад, та трохи порахуємо. Якщо співробітник класифікує в середньому 10 товарів на день і витрачає по 10 хвилин на кожен товар, то без використання ШІ процес займає в середньому 100 хвилин (1 година 40 хвилин) щодня. Завдяки впровадженню ШІ-системи, цей же обсяг роботи можна виконати менш ніж за пів години. Таким чином, кожен співробітник може заощадити щонайменше годину робочого часу щодня, що в масштабах року складає приблизно 250 годин (при 250 робочих днях у році) лише на одного співробітника. Це не лише значна економія часу, фінансових витрат компанії, прискорення операційних процесів, але й можливість для співробітників зосередитися на інших важливих завданнях і проєктах, або ж трохи затриматися на обідній перерві.

Перспективи використання технології

Однією з переваг впровадження ШІ є зменшення періоду навчання спеціалістів, які займаються кодуванням товарів. Використання цієї технології дозволяє новачкам не тільки зменшити час на обробку інформації, але і значно підвищити якість кінцевого результату. Так, наприклад, в процесі тестування ШІ ми виявили, що співробітник без знань УКТЗЕД отримає результат, коректність якого складає орієнтовно 93%.  Крім того, співробітник отримає якісне обґрунтування та деталізацію опису товару, а також, декілька альтернативних кодів, що спираються, на правила інтерпретації УКТЗЕД, що допомагає уникнути ризиків невірного кодування товарів в майбутньому. 

Успішне впровадження ШІ для класифікації товарів надихнуло нас на подальше дослідження можливостей та розкриття потенціалу цієї технології. Ми плануємо розширювати сфери застосування ШІ в нашій компанії, щоб і надалі оптимізувати процеси, підвищувати ефективність та надавати нашим клієнтам найкращий сервіс розмитнення та доставки товарів з Китаю та інших країн.

Компанія Укр-Китай Коммуникейшин пишається тим, що йде в авангарді інновацій у логістичній галузі. Ми віримо, що за технологіями штучного інтелекту – майбутнє, і готові докладати максимум зусиль, щоб це майбутнє наставало якомога швидше. Адже оптимізація процесів та підвищення ефективності – це запорука успіху та процвітання в сучасному динамічному світі бізнесу.

Автор: Віктор Клименко, менеджер із зовнішньоекономічної діяльності Укр-Китай Коммуникейшин

Комлекс логістичних послуг під ключ
Замовити